Film 0.1 - Pan a paní Smithovi

15. srpna 2010 v 17:00 | Kayluska06 |  FILMS
Tenhle film prostě MILUJU. Je to NEJlepší film na světě. Mám ho ráda už dlouho, ale teprve nedávno jsem si konečně připustila, že ho mám radši než všechny ostatní filmy. Tak, a pravda je venku. Stálo mě to hodně úsilí přesvědčit samu sebe, že je to lepší než Stmívání a Nový měsíc a Zatmění. Ale chvíle pravdy konečně nastala a já se musím ptát: Jak to, že jsem na to nepřišla dřív???

Po pravdě řečeno, děj není zrovna nejsilnější stránkou filmu. Zápletka je sice zajímavá, ale není důvodem, proč se na to člověk jako já kouká třeba počtvrté se stejným nadšením jako poprvé. Kouzlo filmu je v tom, jak moc je "chytrý a sexy", což je vlastně jeho motto. Všechny hlášky, všechny scény, vystupování Johna a Jane Smithových - to je pro film stěžejním. Na tom ostatním příliš nezáleží. Možná to platí jen pro mě, možná pro širokou populaci, ale já vám ten film teď přiblížím ze SVÉHO pohledu.

Nad všemi těmi vtipnými hláškami: (John: "Míříš hůř než vaříš, miláčku! A to už je co říct!" :D) propukám v smích stále znovu a znovu. Nad zamilovanými scény tajím dech a v akčních chvilkách jsem napjatá jako struna. Jsem člověk, který nic příliš silně citově neprožívá, ale tenhle film mě úplně rozechvívá emocemi. Dokážu se u něj tlemit jako šílená.

Děj je v podstatě o tom, jak se dva manželé, John a Jane Smithovi, snaží zbavit běžných problémů, a pak se objeví problém daleko závažnější: Dozví se, že oba jsou agenti u konkurenčních organizací. Oba dostanou stejný úkol, který vyvrcholí jejich střetnutím. Od té doby je jejich novým cílem zabít toho druhého. Zdá se to být pro ně naprosto jednoduchý úkol: oba jsou ve svém oboru špičkoví a výborně to umí se zbraněmi. Vzájemná láska však jejich plán zbavit se toho druhého zhatí. Rozhodnou se spolupracovat. Film končí tím, že už jsou zase milující se pár a tak dále a tak dále. Zkrátka nic tak výjimečného. Dobrý nápad, to bezpochyby. Jak už ale bylo řečeno, atmosféra filmu je daleko spíš rozhodující pro to, zda si jej případný divák nenechá ujít nebo zda raději přepne na jiný kanál. Osobně spadám do té první kategorie. :))


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *S.I* *S.I* | Web | 16. srpna 2010 v 15:47 | Reagovat

Krásný film. Myslím i že tvůj názor se s ním zcela zbarvuje takže tím myslím že je dobrý.

2 Lillyanne Lillyanne | Web | 21. srpna 2010 v 17:52 | Reagovat

Znám ho a taktéž miluji, příjemná akční komedie, ideální na odreagování. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama