Harry Potter - čaroděj, který zemřel a přesto nás nikdy neopustil

10. srpna 2010 v 16:43 | Kayluska06 |  Harry Potter - čaroděj, který zemřel a přesto nás nikdy neopustil
Harry Potter už zemřel, ale v našich srdcích žije dál!

Existují dva typy lidí (a ne, opravdu to nejsou kouzelníci a mudlové) - ti, kteří se narodí, žijí a zemřou a ti, kteří kromě těchto tří věcí dokážou ještě zapůsobit tak, že budou dál žít v našich srdcích.
Smrt je nevyhnutelná, dokonce i pro kouzelníky a čarodějky, a tak je třeba žít tak, aby nebyla koncem jedné etapy - koncem našeho života. Smrt musí být začátkem - začátkem dlouhé éry vzpomínání a uctívání těch, kteří už s námi po technické stránce nejsou, ale přesto žijí, někde daleko, v neznámu, a myslí na nás. Tělo zahyne, rozpadne se, pohřbí ho vrstvy prachu a hlíny - pro něj je smrt opravdovým koncem. Duše však poletuje světem, jako křehký motýlek, tu a tam se usadí v něčím srdci a pak zase letí vstříc novému a nepoznanému. Duše je nesmrtelná a její nositel žije dál, dáme-li mu my tu možnost. Naše vzpomínky jej znovu obrozují a duše může radostně plesat, neboť každý je živ dokud není zapomenut.
Čarodějem, jenž zapomenut není, je i slavný Harry Potter. Dokázal mnohé úžasné věci, prokázal velkou statečnost a oddanost svému lidu, jakožto i svým nejlepším přátelům a milované (a milující) dívce. Hrdinové jeho formátu do zapomnění neupadnou. Harry Potter nad námi bude vždy bdít, ochranitelsky se nad námi sklánět shůry - a není-li posmrtný život soustřeďován v nebeských výšinách, pak na nás bude dohlížet odjinud; jedno je však jasné - nikdy nás neopustil a ani nás nikdy neopustí.
Byl Vyvolený a nesl na svých bedrech těžké břímě, s nímž se nemohl vypořádat nikdo jiný než on. Bylo dáno, že se postaví zlu v tváří v tvář a že buď on nebo Pán zla zemře. Vědomí tohoto hrůzného faktu ho muselo děsit, sužovat a ničit.
To, že porazil lorda Voldemorta (dnes, když už je tento obávaný zlý černokněžník po smrti, není třeba říkat mu s panickým strachem Vy-víte-kdo), je pravděpodobně jeho nejzáslužnější a nejopěvovanější čin, není ovšem zdaleka jediný. Počet jeho úspěchů je závratnější než spousta lidí ví. On sám za svůj největší úspěch vždy považoval to, že mu jeho osudová láska, Ginevra Potterová (rozená Weasleyová), neutekla před nosem, když jí dal najevo své vášnivé city.
Ať už považujeme za jeho nejvýznamnější vlastnost cokoliv (odvahu, vytrvalost, šlechetnost a čím vším ještě oplýval), na jednom se jistě shodneme - byl to výjimečný člověk. Mně osobně na něm imponuje jeho smysl rozhodnout se ve vteřině, co udělat. A i když se občas nerozhodnul správně, povedlo se mu svou chybičku zaonačit tak, že to vypadalo, jako by byla součástí jeho mazaného plánu. Také se mi na něm líbí jeho přirozenost a upřímnost.
Ale všechny jeho skvělé vlastnosti (o kterých skromně prohlašoval, že jsou důsledkem vynikajících genů jeho fantastických rodičů) by mu byly málo platné, kdyby se vzdal. K čemu by mu byla jeho důmyslnost, když by sám sobě nedal šanci jí využít? Nebo jeho výborné logické uvažování, když by si nedal příležitost přijít něčemu na kloub?
Nevzdát se a bojovat do posledních sil je velice obdivuhodné. Harry Potter si náš obdiv zaslouží. Nedopusťme, aby na něj bylo zapomenuto, když on na nás nezapomenul! My ještě mluvíme - mluvme o Harrym Potterovi! My ještě myslíme - mysleme na Harryho Pottera! Nám ještě tluče srdce - ať tluče pro Harryho Pottera! My ještě žijeme - žijme pro Harryho Pottera!
Žijme pro něj tak jako on žil pro nás.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama