Láska versus sázka - 2. kapitola Lily a James

11. srpna 2010 v 15:20 | Kayluska06 |  Láska vs sázka
James miluje Lily a urputně se snaží ji sbalit. Lily o něj ale nejeví sebemenší zájem... narozdíl od její kamarádky Marion. Když se James konečně vzdá a rozhodne se poohlédnout se po nějaké jiné holce, padne mu do oka právě Marion. Nechce ale chodit s ní, aby náhodou neublížil Lily. S kamarády se vsadí, že dokáže Marion odolat. Podaří se mu to ale? A co na to všechno bude říkat Lily?


Lily seděla v knihovně a listovala tlustým svazkem. Byla sama, protože Marion to v knihovně nemá ráda. Marion vůbec ke knihám nemá žádný vztah. Na rozdíl od Lily.
Nad Lilyinou hlavou se ozvalo zakašlání. Překvapeně vzhlédla. Když zjistila, kdo to je, zasténala. "Neboj, tentokrát tě nebudu zvát na rande," zašklebil se Potter. "To jsem si oddychla," řekla Lily a taky se malinko ušklíbla. "Co teda potřebuješ?" "Vlastně nic. Jenom jsem tě chtěl vidět a pobavit se s tebou,". "Teď nejspíš čekáš, že se ti se slzami dojetí v očích vrhnu kolem krku, co?" Potter se rozesmál. Pak náhle zvážněl: "Jsi moc pěkná, Lily,". "Řekl jsi mi Lily?" podivila se Lily.
"Ano," přitakal Potter. "Jmenuješ se tak přece nebo ne?" "Ano, já jen..." Lily najednou došla slova. To bylo u ní dost zvláštní a neobvyklé, protože ona měla vždycky co říct.
"Lily je mnohem hezčí než Evansová. A taky kratší," vysvětloval Potter. Lily se okamžitě vzpamatovala a řekla: "Aha! Prostě se ti nechce oslovovat mě Evansová, protože je to moc dlouhé,". "Přestaň se do mě pořád navážet. Jestli chceš, můžu ti říkat Evansová," nabídl jí Potter.
"Ne," vyhrkla chvatně. "Lily je lepší,". "Taky si myslím," souhlasil Potter. "Tak fajn," řekla Lily. "Tak fajn," zopakoval Potter. Už byl na odchodu, když si na něco vzpomněl: "Jo a ještě něco. Ty bys mi mohla na oplátku říkat Jamesi,". "Klidně ti tak budu říkat, ale stejně pro mě budeš ten nafoukaný Potter, co se honí za zlatonkou a myslí si o sobě, že je hrozný frajer,".
James zakoulel očima. "Měj se, Lily!" mávl jí na pozdrav a odešel. Lily se usmála a znovu se sklonila ke knížce, ve které listovala než ji Potter vyrušil. Nemohla se ale na čtení pořádně soustředit. Nakonec knihu odložila a začala přemýšlet o Potterovi. Tedy vlastně Jamesovi. Hlavou se jí honily tisíce myšlenek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama