Láska versus sázka - 3. kapitola Čím to je?

11. srpna 2010 v 15:22 | Kayluska06 |  Láska vs sázka
James miluje Lily a urputně se snaží ji sbalit. Lily o něj ale nejeví sebemenší zájem... narozdíl od její kamarádky Marion. Když se James konečně vzdá a rozhodne se poohlédnout se po nějaké jiné holce, padne mu do oka právě Marion. Nechce ale chodit s ní, aby náhodou neublížil Lily. S kamarády se vsadí, že dokáže Marion odolat. Podaří se mu to ale? A co na to všechno bude říkat Lily?


Lily a Marion seděly ve stínu košatého stromu a klábosily, když kolem nich prošel Potter se svou partou. Potter holkám zamával a křikl: "Ahoj Lily!"
"Od kdy ti říká Lily?" zeptala se Marion, když už byl Potter z doslechu. "Od včerejška," zahuhlala Lily a lehce se začervenala. O tom, co se stalo předešlého dne v knihovně, se před kamarádkou nezmínila. Marion mlčela. Tvářila se, jako by spolkla citron.
"No ták," chlácholila ji Lily, "jenom si říkáme křestním jménem. To vůbec nic neznamená! Ještě pořád ho můžeš sbali ty! A navíc, já bych ti to někdy neudělala,". Marion se chabě pousmála. "Slibuješ?" "Čestné Evansovské!" zašklebila se Lily.
"Já ti tak strašně závidím, Lily," vzdychla Marion. "Hned bych s tebou měnila,". Lily si myslela svoje, ale nahlas raději nic neřekla. Nechtěla marion ublížit. Místo toho se na ni povzbuivě zakřenila. Marion jí úsměv oplatila.
ooo Ve stejnou dobu o kus dál... ooo
"Čím to je, že mě pořád odmítá?" ptal se James a zoufalstvím si málem rval vlasy. "Copak nejsem dost atraktivní?" "Právě, že jsi. Až moc,". To promluvil Remus Lupin. James na něj nechápavě zamžikal.
"Možná by Lily víc stála o někoho míň... frajerského," objasnil to Remus. "Možné to je," připustil James. Pohledem bezděčně zabloudil k Lily, která o něčem živě diskutovala se svojí nejlepší kamarádkou. Jak že se jenom jmenuje? Marietta? Mirinda? Marina? Tak nějak to znělo, když mu ji Lily představovala.
James nad tím v duchu mávl rukou a obrátil se na Siriuse Blacka. "Co si o tom myslíš, ty kámo?" "Že s Lily nikdy v životě chodit nebudeš," odpověděl upřímně Sirius. "To už spíš s Marion než s Lily,".
Takže se jmenuje Marion. James věděl, že je to něco takového. Teď si dokonce vybavil i její příjmení. Spearsová. Jak by asi znělo Marion Potterová? NE! Na to nesmí myslet. Musí myslet na LILY Potterovou.
"Děje se něco?" zeptal se starostlivě Remus. "Ne," zavrtěl hlavou James. "Moc vám děkuju za radu," kývl na Remuse, "i za upřímnost," kývl pro změnu na Siriuse, "a za podporu," tentokrát kývl na Petera, který mu držel palce.
"Teď mě omluvte, pánové," prohlásil, vyškrábal se na nohy, levou rukou si trochu pocuchal vlasy, pravou si poposunul brýle na nose, zhluboka se nadechl a vyrazil do boje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama