Láska versus sázka - 5. kapitola Rozumná holka

11. srpna 2010 v 15:27 | Kayluska06 |  Láska vs sázka
James miluje Lily a urputně se snaží ji sbalit. Lily o něj ale nejeví sebemenší zájem... narozdíl od její kamarádky Marion. Když se James konečně vzdá a rozhodne se poohlédnout se po nějaké jiné holce, padne mu do oka právě Marion. Nechce ale chodit s ní, aby náhodou neublížil Lily. S kamarády se vsadí, že dokáže Marion odolat. Podaří se mu to ale? A co na to všechno bude říkat Lily?

Bylo kolem deváté hodiny večer. James, Sirius, Peter a Remus seděli v kruhu venku před hradem. Protože tu noc měl být úplněk, byli připraveni se každou chvíli proměnit. James v jelena, Sirius ve psa, Peter v krysu a Remus - nedobrovolně - ve vlkodlaka.
Volný čas si krátili tlacháním. Bavili se především o Jamesovi a Lily. "Co jsem jí provedl?" ptal se nešťastně James. "Políbil jsi ji," řekl Remus, který nervózně těkal očima po tmavé obloze. Po měsíci zatím nebylo ani stopy. "Klid, Náměsíčníku, jsme tu s tebou," uklidňoval ho Peter. "Já vím, Červíčku," přikývl Remus a silou vůle odthl oči od nebe.
"Proč by měla být naštvaná proto, že jsem ji políbil?" tázal se James. "Ostatní holky by daly nevím co za to, aby se se mnou mohly líbat, jenom ona-" "Nemůžeš brát Lily stejně jako ostatní holky," přerušil ho Remus, "protože holky nejsou všechny stejné. Totiž, v něčem ano," Remus naznačil, že všechny mají poprsí, "ale povahově určitě ne. Každá holka je originál, Jamesi. Každá holka je jiná než ostatní,".
Po tomhle Remusově monologu zavládlo hrobové ticho - asi tak na pět vteřin. "Žvaníš nesmysly, Náměsíčníku," chechtal se Sirius. "Jo," přidal se k němu James. "Nejspíš má ten úplněk vliv i na tvůj mozek. Myslím tím oblbovací vliv,". Peter, který ve všem souhlasil s těma dvěma, horlivě přikyvoval. Remus pokrčil rameny jako že ví své. Potom už nebyl na nějaké vybavování čas, protože na obloze se objevil Měsíc. Remusovy lidské rysy nahradily rysy vlčí. Jeho proměna začala.
ooo Ve stejnou dobu v nebelvírských dívčích ložnicích ooo
"Tak se mnou aspoň komunikuj, proboha!" zlobila se Lily. "Nech mě, Lily," vyzvala ji Marion už po 150. "Ne dokud to nepochopíš,". "Já to chápu, Lily. James je fakt kořen!" "Nic nechápeš! Já toho zabedněnýho namachrovanýho idiota NENÁVIDÍM!" Lily se musela ovládat, aby nepoužívala sprostší výrazy.
Marion se na ni podívala jako by spadla z višně, ale pak jen smutně zakroutila hlavou. "Říkáš to jen proto, aby sis mě udobřila. Ale přitom se s ním vesele líbáš,". "Marion, zatraceně, posloucháš vůbec, co ti tu-" "Ušetři mě té komedie, Lily," skočila jí kamarádka do řeči. "Ty jsi přeče rozumná holka, Lily. Měla bys vědět, kdy přestat,". S těmi slovy Lily jemně postčila dozadu a zatáhla kolem sebe závěsy.
"Nemáš pravdu, Marion. Rozumná holka všechno dotáhne do konce,".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama