Za štěstím - 1. kapitola Vybrala jsem si

11. srpna 2010 v 17:39 | Kayluska06 |  Za štěstím
Ginny se má provdat za Draca Malfoye, kterého opravdu miluje. V den svatby je ale na rozpacích. Co když nejedná správně? A co když až bude paní Malfoyová, přestane ji Harry mít rád?

"Vaše šaty, slečno,".
"Děkuji, Rosaline. Ale, prosím vás, neříkejte mi slečno. Jmenuju se Ginny,".
"Nebudu vás dále rušit, Ginny," řekla zdvořile Rosaline a s úklonou vycouvala ze dveří.
Ginny vzdychla. Tohle ná svém novém životě nenáviděla-uctivá pokojská Rosaline a stejně uctivý sluha Carlston. Samé poklony, obsluha a...
Ginny zatřásla hlavou. Nebude na to myslet.
Oblékla si své levandulové šaty se sukní rozšířenou do zvonu. Padly jí dokonale. Její snoubenec je nechal ušít speciálně pro ni.
Ginny vytáhla svoji hůlku, namířila si na jeden pramen zrzavých vlasů a pronesla zaklínadlo. Ve vteřině se její ohnivé vlasy zformovaly do složitého účesu. Ginny si své dílo kriticky prohlížela v zrcadle, když se ozvalo zaklepání na dveře.
Byl to Draco, její snoubenec.
"Vypadáte skvostně, slečno," poškádlil ji a ještě udělal pukrle.
Ginny zasténala. "Nemohl bys jim něco říct?" zeptala se Draco zdrceně. "Právě se mi sice podařilo přesvědčit Rosaline, aby mi neříkala slečno, ale myslím, že na to do hodiny stejně zapomene,".
"Jsou prostě zvyklí," vysvětloval Draco. "Doposud s tím nikdo neměl problém,".
"Tak promiň, že jsem tak problematická!" zlobila se naoko Gin.
"Vypadáš skvostně, lásko," zopakoval Draco svoji lichotku.
"Díky, ty taky,".
Ginny si všimla, že se Draco pořád mračí. "Tobě se tam nechce viď?"
"Ginny, je vážně tahle šaráda nutná? Copak ti nestačí, že tví přátelé budou samotné naší svatbě? To se ještě musí pořádat... předsvatební večírek? Vždyť je to uhozený!"
"No tak, Draco. Pro mě je to důležité. Udělej to kvůli mně,". A vrhla na něj prosebný pohled.
Draco si povzdychl. Neexistovalo nic, co by pro Ginny neudělal. Její přátele však stále nenáviděl, přestože ji teď miloval.
Ginny už viděla, že vyhrála. Přistoupila k Dracovi a políbila ho. "Budeš perfektní manžel," podotkla a rozesmála se. "Lepší než-"
"Lepší než Potter?" skočil jí Draco do řeči.
Tentokrát se zamračila Ginny. "To jsem nechtěla říct," zavrtěla hlavou a odtáhla se. "Chtěla jsem říct lepší než kdybys byl tvrdohlavý a nekompromisní," doplnila větu, kterou předtím načala.
Draco na ní poznal, že se zlobí. "Tak promiň! Nechtěl jsem..." No, vlastně jsem chtěl, pomyslel si Draco. Ale jak jsem se měl vědět, že si to takhle vezmeš?
"Nech toho, Draco," řekla Ginny odměřeným hlasem. "Když dovolíš, byla bych ještě chvíli sama,".
"Ovšem. Ale přijď za chvíli dolů, ať to stihneme včas,".
To. Říkal předsvatebnímu večírku, který pro Ginny tolik znamenal-i když samozřejmě ne tolik jako samotná svatba-to. Vnímal to jako nějakou nechutnou a zbytečnou záležitost. Ginny tím hluboce urážel.
Draco za sebou zavřel dveře a Ginny osaměla. Zůstala sama se svýma myšlenkama. Nemohla říct, proč ji sebemenší Dracova jízlivá poznámka o Harrym tolik vytáčela. Víc než jeho jízlivé poznámky o Ronovi-jejím vlastním bratrovi!-nebo o Hermioně. Že by Harryho pořád-i když podvědomě-milovala?
To byla hloupost! Miluje přece Draca. To, co cítila k Harrymu, už dávno, DÁVNO pominulo! Harry ať si najde někoho jiného, ona už pro něj není.
Vybrala jsem si, řekla si v duchu Ginny. A vybrala jsem si správně.
Jenže kde brala tu jistotu?
Ginny náhle zásnubní prsten na její ruce připadal strašně těžký, jako by tam ani nepatřil. Potlačila nutkání si ho sundat, znovu zhlédla svůj zrcadlový odraz a pak sešla dolů. Koneckonců, Draco měl pravdu-musí to stihnout včas.

xxx

"Ginny! Ginny! Tady jsme!" volala Hermiona. Ginny se k ní prodrala davem lidí. "Ahoj Hermiono!" pozdravila svou chytrou kamarádku. "Vypadáš báječně!" Hermiona měla na sobě oblečené vínové saténové šaty s blyštivými kamínky.
"Ty taky, Ginny," zazubila se Hermiona. "Určitě jsi zhubla viď?"
"Kdepak, přibrala jsem dvě kila. U Malfoyových jsou večeře skutečně velkolepé,".
Hermiona se zasmála. Zdálo se, že ze všech jejích přátel jediné Hermioně nedělalo problém to, že se Ginny zamilovala do Draca a měla si ho vzít. Bylo to zvláštní, poté, co Draco tak často a odporně Hermionu urážel a nadával jí do mudlovské šmejdky. Ginny sice donutila Draca přestat jí tak říkat, ale vzpomínky zůstaly zachovány.
"Kde jsou ostatní?" zeptala se Ginny. Měla tím na mysli bratra Rona, kamarádku Lenku, kamaráda Nevilla a... samozřejmě Harryho.
"Lenka s Nevillem evidentně ještě nedorazili, Ron mi někam zmizel a Harry je támhle," ukázala prstem.
Ginny se zachvěla, když Harryho spatřila.
"Nevadilo by ti, kdybych..?"
"Ne, vůbec ne, myslím, že čeká na to, až si s ním promluvíš,".
"Tak zatím!"
Ginny se nejistými krůčky přesunula k Harrymu. Nervózně si odkašlala. Harry se překvapeně otočil.
"Ahoj, Ginny! Páni, tobě to ale sluší!"
"Díky, ty taky nevypadáš marně," zavtipkovala Ginny.
"To mě těší,".
"Přijdeš zítra na svatbu?" zeptala se Ginny.
"No jo. Slíbil jsem Ronovi, že tam s ním půjdu trpět,". Hořce se zasmál.
"Tu svatbu organizuje profesionální svatební agent. Bude to super!"
"Budu trpět zrovna tak stejně, jako kdyby jste se brali v kanálu," opáčil Harry a nemyslel to jak žert.
Ginny se nahrnuly do očí slzy, ale silou vůle je zatlačila.
"Harry, musíš to pochopit, já..."
"Nic nemusím. Jestli někdo něco nechápe, tak jsi to ty. Malfoye, proboha! Kam jsi dala mozek? Aha, už vím! Malfoyův domácí mazlíček had ti ho vykousl z hlavy!"
"Jsi nechutný!"
"Ne, jsem jen upřímný. Víš, že mluvím pravdu, Ginny. Ty to víš! Ještě není pozdě říct ne. Nebude pozdě říct ne dokud neřekneš ano!"
"Prostě žárlíš," obvinila ho Ginny, Harry jí však nasadil brouka do hlavy. Paráda, kvůli jeho pitomým řečem nebude moct celou noc spát! Začínala na něj mít vztek.
"Já a žárlit? Na tebe? Ne! Jen se ti snažím pomoct! S ním se utrápíš!"
"Jsi idiot!" zaječela na něj Ginny, která už se neovládala. "Já... tě nenávidím!"
"V tom případě si už my dva nemáme co říct," pokrčil Harry rameny a obrátil se k odchodu.
"Kam jdeš?" vyštěkla Ginny.
"Domů. Uvidíme se zítra na svatbě. Uvažuj o tom, co jsem ti řekl. Měj se, Ginny,".
A pak se jí ztratil v houfu lidí. Ginny nepochybovala o tom, že z večírku odešel. Možná, že poté, co řekne "ANO", to osudové slovíčko, odejde z jejího života. Taková představa se Ginny ani trochu nelíbila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eu-Bradavice Eu-Bradavice | Web | 11. srpna 2010 v 17:44 | Reagovat

Ahoj...máš rád/a Harryho Pottera? Neříkal/a sis, že by jsi se taky chtěla naučit nějakých skvělých kouzel a získat nové přátele? Jestli ano, tak máš možnost se zaregistrovat do skvělé, nově zrekonstruované školy eu-bradavice. Tato škola má už dlouholetou tradici a po krátké době nečinnosti je opět v provozu, mnohem lepší a vychytanější. Pokud tedy máš zájem, tak jen stačí kliknout na web, zaregistrovat se a počkat na sovu (e-mail) s přijetím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama